A Tipi Ehliyet Tüm Türkiye’de
10 Nisan 2022

A Tipi Ehliyet

A tipi ehliyet diğer bir adı ile a sınıfı ehliyet 15 kilovattan yüksek olan motor gücüne sahip olan üç tekerlekli motorlar ve 35 kilovattan yüksek motor gücüne sahip olan iki tekerlekli motosiklet sürücülerinin sahip olması gereken bir ehliyet türüdür.

Ehliyet alırken geçilmesi gereken sınavlar ise sürüş testi ve yazılı sınavdır. Bu iki sınavın geçilmesinden sonra gerekli harçlar yatırılarak ehliyet sahibi olmak mümkündür. 

A Tipi Ehliyet Fiyatı Ne Kadar?  

A ehliyet fiyatı ehliyetin emniyetten alınması için yaklaşık 1000 TL kadardır. Ehliyet alınırken faydalanılan sürücü kursu ücretleri ise 2.500 TL’den başlamaktadır.

Alanında deneyimli ve uzman eğitmenlerimiz eşliğinde sunduğumuz ehliyet kursu hizmetlerimizden faydalanarak hem bütçenizi koruyabilir hem de ehliyete olabilecek en kısa sürede sahip olabilirsiniz. Detaylı fiyat bilgisi almak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

A Ehliyet Nasıl Alınır?

A tipi ehliyet alınması süreci öncelikle sürücü kursuna başvurulması ile başlar. Bir sürücü kursuna gitmeden ehliyet almak mümkün değildir. Sürücü kursuna başvurduktan sonra sürücü kursu sizden bazı belgeler talep edecektir. Talep edilen evrakların tamamlanması ve kurs ücretinin ödenmesi sonrasında kurs dönemi başlar.

Ehliyet alınırken belirlenen kurs dönemleri tamamen ehliyet sürüş ve yazılı sınavlarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle kurs zamanınızı seçerken birkaç aylık döngüleri takip etmeniz gerekir. Kurs süreciniz başladıktan sonra ehliyetinizi almak için kurs bünyesinde yazılı sınava yönelik dersler alırsınız. Ardından yazılı sınavı geçtiğinizde de sürüş sınavı için ders alırsınız.

Sürüş sınavı için alınan dersler sürüş sınavının yapılacağı alanda verilmektedir. Ehliyetin alınması sürecinde sürüş sınavında başarılı olamayan adaylar tekrar sürüş sınavına girmek üzere başvurmalıdır.

A Tipi Ehliyet Nereden Alınır?

Ehliyet almak için hem sürüş hem de yazılı sınavına tam anlamı ile hazırlanabileceğiniz sürücü kursumuzu tercih edebilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz ve sistemli çalışma prensiplerimiz eşliğinde her bir kursiyerimizin ilk seferde ehliyetlerini almaları öncelikli hedefimizdir.

Ehliyet alırken hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmek için doğrudan iletişim kanallarımızı kullanarak danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Lale Sürücü Kursları olarak sizlere tüm Türkiye’de 30’un üzerinde şubemizle bay-bayan eğitmenlerimizle hizmet vermekteyiz. 

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?