Anadolu Yakası Sürücü Kursları
14 Temmuz 2022

Anadolu Yakası Sürücü Kursları

Ülkemizde ehliyet sahibi olabilmek için sürücü kurslarından eğitim alma zorunluluğu vardır. Kişi önce sınıf ortamında bazı dersler alır. Sonra eğitim pistlerinde araba kullanmayı öğrenir. Eğitimi tamamlayan sürücü adayı, yazılı sınava girerek teorik olarak trafik kurallarını ve araba kullanmayı bildiğini kanıtlar. Yazılı sınavı geçenler daha sonra direksiyon sınavına girer. Müfettişlerin gözetiminde araba süren aday başarılı olursa ehliyet almaya hak kazanır.

 

 Anadolu Yakası Sürücü Kursuları

 

 Sürücü kursu seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakası arasında seyahat etmek saatleri alacağından evinizin bulunduğu tarafa göre kurs seçimi yapmak yararınıza olacaktır. Sürücü kursunun başarı oranı en önemli kriterdir. “Bu kurstan eğitim alan kişilerin kaç tanesi ehliyet sahibi olmuş?” gibi sorular size eğitmenlerin kalitesi hakkında bilgi verecektir.

 

 Direksiyon kurslarında araştırılması gereken diğer özellik direksiyon derslerinin kaç saat olduğudur. Ehliyet alma sürecinin en önemli aşaması hiç şüphesiz ki direksiyon sınavıdır. Dolayısıyla sürücü kursunun vereceği direksiyon dersleri ne kadar fazla olursa o kadar çok pratik yapma olanağınız olacaktır. Böylece sınavı geçme olasılığınız da o kadar artacaktır.

 

 Anadolu Yakası Sürücü Kursu Fiyat

 

 Ülke genelindeki tüm sürücü kursları Mili Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır ve kursların taban fiyatlarını MEB belirler. Fakat bulunduğunuz şehre göre fiyatlar değişebilmektedir. Bu da şehrinizin ortalama sürücü kursu fiyatları ile ilgilidir. Sürücü kursuna ödenen ücretin dışında sınav ücretleri ve ehliyet harcı da öğrencinin ödemesi gereken kalemlerdir.

 

 Anadolu Yakası Ehliyet

 

 Ehliyet alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Sürücü kursuna kayıt olmadan ehliyet alabilmeniz mümkün değildir. Sürücü kursuna kayıt olurken temin etmeniz gereken belgeler de şu şekildedir:

– Kimlik kartı

– Öğrenim belgesi

– Sağlık raporu

– Kan grubunu belirten hastaneden alınan belge

– Biyometrik fotoğraf

– Sürücü sertifikası (Fark Ehliyet)

– Değerli kağıt ve harç bedeli ve vakıf payının ödendiğine dair belge

 

İstenilen belgeler şehirden şehre ve kurstan kursa farklılık gösterebilmektedir. Bunun için kursunuzdan bilgi almayı unutmayın. Ehliyet alabilmek için sınavdan önce çok pratik yapılmalıdır. Sınav esnasında sakinliği koruyarak yapabildiğinizin en iyisini yapmak sizi ehliyet sahibi yapacaktır.

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?