C Tipi Ehliyet
27 Nisan 2022

Kamyon ve çekici sürmek isteyen sürücülerin sahip olması gereken bir türdür. 21 yaşın altındaki kimseler bu ehliyetin sahibi olamazlar. Aynı zamanda bu ehliyetin alınabilmesi için bir deneyim şartı da aranmaktadır. Bu deneyim şartı c tipi ehliyet almak isteyen kişilerin en az B grubu ehliyete sahip olması zorunluluğudur.

Bu ehliyeti alırken kamyon ve çekici sürmek için iyi bir eğitim almak gerektiğini unutmamalısınız. Ehliyet almak üzere kurs alan kursiyerlerimiz için yazılı ve sürüş sınavına yönelik eğitimler verilmektedir. 

C Tipi Ehliyet Nasıl Alınır?

C tipi ehliyet alınması için taşınması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında en çok göze batanlar ise 21 yaş sınırıdır. 21 yaşın altındaki kimseler bu ehliyeti alamaz. Bu ehliyet türünü almak için başka bir şart da daha önce en az B grubu olan bir ehliyete sahip olunması şartıdır.

Ehliyet alınması sürecinde B tipi ve üzeri bir ehliyete sahip olma zorunluluğu deneyim şartı gibi değerlendirilebilir. Bu şartları taşıyorsanız ehliyeti almak üzere kursumuza başvurabilirsiniz. C tipi ehliyet alma sürecinde aşağıda yer alan adımları birer birer takip etmelisiniz.

  • Sürücü kurslarımıza başvurun.
  • Başvuru sonrasında en yakın eğitim dönemine kaydınızı tamamlayın.
  • Yazılı eğitim kurslarına katılın.
  • Yazılı sınavına girin.
  • Yazılı sınavı geçtikten sonra sürüş sınavı için sürüş dersleri alın.
  • Sürüş dersleri sonrasında sürüş sınavına girin.
  • Sürüş sınavından ve yazılı sınavdan başarılı olan sürücü adayları ehliyetlerini almak üzere emniyete ödeme yapmalıdır.
  • Ödeme işlemleri sonrasında ehliyetinizi alabilirsiniz.

C Tipi Ehliyet

Bu Ehliyet Neden Alınır?

Bu ehliyet türünü doğrudan Lale Sürücü Kursumuzdan alabileceğiniz bir ehliyettir. Sürücü kursumuz kapsamında ehliyet almak üzere başvuru yapmanız gerekir. Başvuru sonrasında hızlı bir şekilde dönem işlemleri gerçekleştirilerek kursiyerin eğitimleri tamamlanır.

Sürüş ve yazılı eğitimlerinizi uzman eğitimlerimiz aracılığı ile gerçekleştirin. Ehliyet almanın en kolay ve rahat yolu ile tanışın.

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?