D Tipi Ehliyet
10 Mayıs 2022

D Tipi Ehliyet

D Tipi ehliyet 14 kişiden fazla yolcu taşımak isteyen sürücülerin sahip olması gereken bir ehliyet türüdür. Bu ehliyete sahip olan sürücüler her türlü otobüsü kullanabilir. Ancak alabilmek için taşınması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında en çok gündeme geleni ise yaş sınırıdır.

Bir sürücü adayının bu ehliyetten alabilmesi için mutlaka 25 yaşından gün alması gerekir. 24 yaşındaki kişilerin sürücü adayı olması ve adaylığının kabul edilmesi dahi mümkün değildir. D sınıfı ağır vasıta otobüs ehliyetidir. Bu bağlamda taşınması gereken şartların yerine getirilmemesi halinde ehliyet alınamaz.

Alma süreci, en uygun fiyatlar ile D tipi ehliyet alma imkanları ve eğitim olanakları hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edebilirsiniz.

D Tipi Ehliyet

D Tipi Ehliyet Nasıl Alınır?

 D Tipi ehliyet alınabilmesi için taşınması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların taşınması ile birlikte uygun bir sürücü kursuna başvurmalı ve sürücü eğitiminizi tamamlamalısınız.

Eğitim sonrasında sınav döneminde yazılı sınav ve sürüş sınavına girilmelidir. Sınavlardan geçen sürücü adaylarını ehliyetlerini almak üzere gerekli ödemeleri yapmalıdır. Ardından ehliyet 15 iş günü içerisinde kişinin adresine gönderilmektedir. Ehliyet alma süreci bu şekilde tamamlanmaktadır.

Almak için taşımanız gereken şartlar;

  • En az B grubu ehliyete sahip olmak,
  • 24 yaşını doldurmuş olmak,
  • Sürücü olabileceğine dair aday için sağlık raporu olması,
  • Uygun adli sicil kaydına sahip olunması.

Ehliyet Kursu Arayışlarınızda Lale Sürücü Kursu Farkı İle Tanışın!

Bu ehliyeti almak üzere kurs kaydı yapmanız şarttır. İyi bir kurs seçmek ehliyet alma sürecinin en aza indirilmesinin anahtarıdır. Siz de aradığınız tüm eğitimleri, uzman eğitmen kadrosunu ve profesyonel hizmet avantajlarını deneyimlemek için doğrudan Lale Sürücü Kursu iletişim kanallarımızı kullanın.

Sürücü kursumuzda birçok yönden deneyimli ve eğitimli olan kadrolarımız, son teknoloji eğitim imkanlarımız ve deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde en kısa sürede talep ettiğiniz ehliyet türüne sahip olmanız mümkün. Detaylı bilgi ve bütçe dostu kayıt avantajları için iletişim kanallarımızı kullanabilir, şubelerimize misafir olabilirsiniz.

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?