İstanbul Avrupa Yakası Sürücü Kursları
16 Temmuz 2022

İstanbul Avrupa Yakası Sürücü Kursları

İstanbul Avrupa yakasında sürücü kursları ile sadece birkaç ay içinde araba kullanmayı öğrenebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey size uygun olan sürücü kursunu seçmektir. Seçtiğiniz sürücü kursuna göre eğitim alabilirsiniz, bunun için yaklaşık bir aylık teorik eğitime tabii tutulursunuz. Günümüzde sürücü kursları hem manuel hem otomatik vitesli otomobiller konusunda eğitim vermektedir. Otomatik vitesli ehliyetler genellikle manuelden biraz daha pahalıdır. Seçeceğiniz kursa göre İstanbul’da Avrupa yakası sürücü kursları mevcuttur.

 Yeni kurallara göre önce teoride eğitim alıyor, sonra sınavı geçiyorsunuz. Ve ancak bundan sonra pratik sürüşe geçebilirsiniz.

 

 1- Avrupa Yakası Sürücü Kursları

 

 Avrupa yakasındaki sürücü kursları kalite bakımından sizlere iyi bir kurs süreci sunmaktadır. Alanındaki en başarılı direksiyon hocaları ile Avrupa yakasındaki sürücü kurslarını tercih etmelisiniz. Ehliyet alma süreci yaklaşık olarak bir veya bir buçuk ay alan bir süreçtir. Bu süreçte sizlere kaliteli eğitim verecek kurumlarla görüşmelisiniz. Avrupa yakası ehliyet kursu seçmenizin avantajı ise trafiğe çıkarak sürüş metotlarını çok yoğun yerlerde dahi denemenizdir. Yoğun ve dikkat gerektiren akan trafikte direksiyon başına geçerek deneyim elde etme imkanı sunulmaktadır.

 

 2- Avrupa Yakası Sürücü Kursu Fiyatları

 

 Avrupa yakası sürücü kursu fiyatları günümüzde belirlenen standartlara göre ortalama değer almaktadır. Fakat ehliyet kursunun belirleyeceği ücretler günümüzde değişiklik gösterebilmektedir. Seçtiğiniz kuruma danışarak sürücü kursu fiyatlarını günümüz yılına göre en güncel halini öğrenebilirsiniz. Araba ehliyeti ile diğer ehliyet tipleri fiyat bakımından farklılık göstermektedir. Günümüzdeki sürücü kursu fiyatları belirlenirken valiliklerin yönergelerine uyulmaktadır. Belirleyeceğiniz ehliyet sınıfına göre fiyatlar azalıp artabilir. Örneğin, M sınıfı ehliyet için ödeyeceğiniz miktar B sınıfından daha az orandadır.

 

 3- Avrupa Yakası Ehliyet Kursu

 

 İlk olarak ehliyet alacağınız otomobil vites türünü seçmelisiniz. Avrupa yakasında ehliyet kursuna kayıt olarak ödemenizi yaptıktan sonra kursa başlarsınız. Yaklaşık birkaç haftalık süreçte MEB onaylı eğitimcilerden özel olarak teorik dersler alırsınız. Daha sonrasında ise teorik kısımlara ait sınava girersiniz. Teorik olarak üretilen elektronik sınavı başarıyla tamamladığınız takdirde ise sürüş eğitimine başlayacaksınız. Gerekli tüm becerileri edindikten sonra sınavı geçip lisansınızı alabileceksiniz. Bir sürücü kursunda teorik elektronik ve pratik sınavları geçerseniz ehliyete sahip olursunuz.

 

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?