Kocaeli Sürücü Kursu
30 Eylül 2021

Kocaeli Sürücü Kursu

Kocaeli sürücü kursu olarak deneyimli kadromuz ile kursiyerlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Sürücü kursumuz kapsamında hizmet veren tüm eğitmenlerimiz kursiyerlerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak eğitim vermektedir.

Ehliyet alma sürecinde bilinmesi gereken temel bilgilerin yanı sıra kursiyerlerimizin eksiklerine yönelik olarak uygun bir eğitim süreci gerçekleştirilmektedir. 

Şube Adresi: Fatih Sultan Mehmet Mah. 16 Ağustos Cad. No:17/B Kartepe – Kocaeli
Ofis Telefonu: 0 553 692 16 92
Cep Telefonu: 0 538 983 69 11 – Whatsapp
Email: kartepe@lalesurucukurslari.com

Şube Özellikleri
Bayan Eğitmen: Mevcut
Araç Modelleri: 2021 Model Üzeri
Otomatik Vites: Mevcut

Ehliyet Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ehliyet almak için kişinin ilk yapması gereken uygun bir sürücü kursuna başvurmak olacaktır. Kocaeli sürücü kursu kurumumuz kapsamında deneyimli eğitmenlerimiz ile kursiyerlerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak eğitim verilmektedir.

Araç sürüş ve yazılı sınav eğitimleri tamamen öğrencilerin başarılı olmasına ve güvenli bir sürüşü mümkün kılmalarına yönelik olarak verilmektedir. Sadece sınav geçmek odaklı değil kursiyerimizin başarılı bir sürücü olması amacı ile eğitim verilir. Trafik boyunca başka canlıların ve sürücünün kendi güvenliğinin sağlanması için bilinmesi gereken birçok husus vardır.

Eğitmenlerimiz kursiyerlerimize bu noktada gerekli tüm bilgilendirmeleri yaparak güvenli sürüşü mümkün kılmaktadır. Trafikte meydana gelen kazaların büyük bir kısmı kurallara uyulmaması nedeni ile ortaya çıkmaktadır.

Kocaeli Sürücü Kursu: Kimler Ehliyet Alabilir?

Ehliyet almak için kişinin gerekli yaş niteliğini taşıması, adli sicil kaydının ehliyet almaya uygun olması ve sağlık şartlarının da uygun olması gerekir. Tüm bu alanlarda uygunluk sağlandığında kişinin adli ve sağlık şartları yönünden yeterli olduğu tespit edilir.

Ehliyet almak için yukarıda yer alan alanlarda yeterliliğiniz olması halinde sürücü kursumuza başvurmanız yeterli olacaktır. Başvuru sonrasında gerekli sınavlardan geçerek süreç boyunda danışmanınız eşliğinde ehliyet alma sürecini tamamlayabilirsiniz.

Ehliyet Almak İçin Hangi Sınavları Geçmek Gerekmektedir?

Ehliyet almak için kişinin yazılı ve sürüş sınavlarını geçmesi gerekmektedir. Yazılı sınav trafik ve can güvenliği alanlarında yer alan konuları kapsayan bir sınavdır. Yazılı sınavın geçilmesi sonrasında sürüş sınavı gerçekleştirilir.

Sürüş sınavında başarılı olan adayların ehliyet almaya hak kazandığı bilinmektedir. Sınavlarda başarılı olunması halinde gerekli ehliyet teminatının yatırılması gerekmektedir. Akabinde ehliyet alma sürecinin son aşaması tamamlanarak kişinin ehliyet alma süreci de tamamlanır.

Ehliyet Alma Yaş Sınırı Nedir?

Ehliyet alma yaş sınırı kişinin hangi ehliyet türünü almak üzere başvurduğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ehliyet almak için taşınması gereken en düşük yaş yeterliliği 16 olarak bilinmektedir. 16 yaşında olan bir kişinin alabileceği ehliyet türleri ise M, A1 ve B1 türü ehliyetlerdir.

A2, B, BE, C1, C1E, F ve G tipi ehliyet türleri için kişilerin taşıması gereken minimum yaş yeterliliği 18 olarak bilinmektedir. 18 yaşın altındaki bireyler bu ehliyet türlerine başvuramazlar. Teknik olarak 18 yaş altının başvurabileceği ehliyet türleri M, A1 ve B1 ile sınırlıdır.

D ve DE sınıfı ehliyetlere başvurmak için kişinin taşıması gereken yaş niteliği 24 olarak bilinmektedir. A sınıfı ehliyet için ise en az 20 yaşında olunması gerekmektedir. C, CE, D1 ve D1E sınıfı ehliyetler için ise kişinin en az 21 yaşında olması şartı aranmaktadır.

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?