Motor Ehliyeti Fiyatı
6 Haziran 2022

Artan trafik ve masraflara bağlı olarak kişiler alternatif ulaşım yollarını aramaktadır. Söz konusu alternatif ulaşım araçlarının arasında yer alan motosiklet, son dönemlerde talebi en yüksek motor araçlar kategorisinde yer almaktadır. Motosiklet kullanımı sağlamış olduğu faydalardan bahsedecek olursak;

 

 Motosiklet Kullanımının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

 

Metropol şehirlerde oluşan yoğun trafiğe kaşı motosiklet kullanımı avantajlar sağlamaktadır.

 

Diğer motorlu taşıtlara göre bakım ve yakıt maliyetleri düşük olan araçlardır.

 

Vergi ve sigorta giderleri daha uygun olması talebini attırmaktadır.

 

Diğer araçlara göre ehliyet masraflarının daha az olması tercih sebebi haline getirmektedir.

 

Büyük oranda park sorunun ortadan kaldırmasıyla talep edilmektedir.

Motor ehliyeti fiyatı

 

Motor Ehliyet Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

 Motor ehliyeti, talep edilen motorun gücüne göre farklılık göstermektedir. Motorun gücü ile ehliyetin eş değer olması, kişinin sürücü kursundan bilgi almadan süreçlerin başlamaması gerekliliğini ortaya koymaktadır. Motor ehliyeti fiyat, talep edilen motora göre farklılık göstermesi kişinin karar verme sürecine bağlıdır.

 

 Motor ehliyetini alabilmeye hak kazanılması için belirli süreçlerden geçilmesi zorunludur. Bunların içinde önceden ehliyet olmayan kişilerin yazılı derslerin eğitimini tamamlaması ve sınavdan başarılı puan alması gerekmektedir. Daha sonra ise uygulamalı olarak eğitim programlarının yerine getirmesi gerekmektedir.

 

 Motor Ehliyeti Fiyat ve Grup Sınıflandırılması

 

 M Sınıfı Motor Ehliyeti: 16 Yaşını doldurmuş olan kişilerin almaya hak kazandığı ehliyet sınıflarının arasında yer almaktadır.

 

 A1 Sınıfı Motor Ehliyeti: 16 yaşını doldurmuş kişilerin almaya hak kazandığı motor kullanım ehliyet sınıfları arasında yer almaktadır.

 

 A2 Sınıfı Motor Ehliyeti: 18 yaşını doldurmuş kişilerin almaya hak kazandığı motor ehliyetidir.

 

 A Sınıfı Motor Ehliyeti: 20 Yaşını doldurmuş ve en az 2 yıl A2 ehliyet sahibi olan kişilerin hak kazandığı ehliyet türleridir.

 

 Motor ehliyeti fiyat, aralıkları dönemsel ve piyasa şartlarına göre farklılık göstermektedir. En önemli özellik ise motor ehliyet kursunun sağlamış olduğu eğitim kalitesine göre farklılık göstermektedir. Fiyat olarak en uygun aralıklarda yer alan motor ehliyetleri, mesleki ve özel alanda tercih edilen ehliyetlerin arasında yer almaktadır.

 

 Motor Ehliyeti Mesleki Anlamda Gerekliliği ve Fiyatının Önemi

 

 Değişen şartlara ve taleplere bağlı olarak motosiklet kullanımı mesleki anlamda yüksek artış eğilimindedir. Bunun sebebi ise kurye ve artan otomobil park sorununa bağlı olarak motor ehliyeti ve motosiklet kullanım talebini arttırmaktadır. Mesleki anlamda kişilerin hayatlarını sürdürülebilmeleri için sürücü kursuna başvurması ve yeterli eğitimin alınması ile motor ehliyetini almaya hak kazanmaktadır. Motor ehliyeti fiyat otomobil ve kamyon gibi araçlara göre daha uygun olması, daha ilgili duyulmasını sağlamaktadır.

 

 Motor ehliyeti almaya hak kazandıktan sonra kesinlikle yeterli ekipman ve kurallara uyulması gerekmektedir. Motosiklet kullanımı esnasında dikkat ve takibi en yüksek araçların başında yer almaktadır. Yeterli ekipmanların kullanılmadan ve ehliyet şartlarının yerine getirilmeden kesinlikle kullanımına geçilmemesi hayati önem taşımaktadır.

 

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?