Otomatik Vites Ehliyet
30 Haziran 2019

Otomatik Vites Ehliyet İçin Direksiyon Eğitimi

 

Direksiyon yani ehliyet sınavı eski zamanlarda olduğu gibi kolay ve basit içeriklere sahip değil. Şimdilerde kurslar tarafından verilen ehliyet kursları hem zorlu hem de gerçek sürücüleri bulmaya yönelik. Yani her kursa kayıt olanın geçebildiği türden bir kurs ya da sınav yapılmıyor.

 

 Ehliyet sınavında özellikle B sınıf araçlarda yokuşta kalkış yapmak, geri geri gitme ve iki araç arasına nizami park etme şeklinde sürücü adaylarını seçici uygulamalar yapılıyor. Bu durum da sürücü adaylarının gerçek bir eğitimi almasını sağlıyor.

 

 Ehliyetiniz hangi sınıfa ait araç için geçerli olacaksanız o aracın kursuna kayıt olmanız gerekmektedir. Kursumuzda verilen eğitimlerin tamamı hem teorik hem de pratik eğitimler olmaktadır. Bu eğitimler ve kurslar kapsamında alanında yıllarca tecrübesi olan kurs hocalarımızdan destek alabilirsiniz.

 

 KURSUMUZDA OTOMATİK VİTESLİ EĞİTİMLER

 

Son dönemlerde pek çok kişi artık otomatik araç kullanmaktadır. Otomatik araçlardaki konfor ve rahatlık kişilerin yoğun trafikte daha rahat etmesini sağlamaktadır. Otomatik vitese sahip araçların artması ile beraber kullanıcılar da özellikle otomatik vites ehliyetine yönelmeye başlamıştır.

 

 Yeni çıkan yasalar doğrultusunda artık kursiyerlerimiz dilediklerinde otomatik vites ehliyet başvurusu yapabilecektir. Özellikle sadece otomatik vitesli araçları kullanmak isteyen kişiler otomatik vites ehliyet için başvuru yaparak, bu ehliyet türünü alabilirler. Eğer kursumuzda otomatik vites ehliyet için başvuru yapmışsanız ona göre bir araç eğitimi alırsınız. Ayrıca otomatik vites için ehliyete sahip olduktan sonra yalnızca otomatik araç kullanabilirsiniz.

 

 OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARLA EĞİTİMLER

 

 Kursiyerlerimizin tamamı kurslarda aldıkları eğitimler doğrultusunda bir sürücü adayı olarak trafiğe hazırlanır. Sürücü Kursumuzda verdiğimiz eğitimlerin tamamı MEB yönetmeliklerine uygun olarak verilmektedir. Ayrıca, pratik kurs yani direksiyon kursu esnasında kullandığımız araçların tamamı da son model araçlardan oluşmaktadır. Sürüş olarak kursiyerlere zorluk çıkartmayan, aktif ve konforlu araçlar tercih etmekteyiz.

 

 Otomatik vites ehliyet düşünen kişiler içinse otomatik vitesli araçlarda eğitimler verilir. Bu eğitimler esnasında kursiyerlerin hem direksiyon eğitimi hem de araç eğitimi verilir. Otomatik vites ile ehliyet alacak kişilerin tüm direksiyon ve araç içi eğitimleri alması zorunludur. Araçla ilgili alınan eğitimlerden sonra ise kişiler otomatik vitesli araçlarla beraber direksiyon sınavına girebilirler. Aynı kurallar otomatik vites alacak kişiler için de geçerli olacaktır.

 

 OTOMATİK VİTES İÇİN BAŞVURULAN EHLİYET SINIFLARI

 

 Otomatik vitesle araç kullanımı son zamanlarda giderek artmıştır. Bu artışa paralel olarak ise kursiyerlerin otomatik vitesli ehliyet sınıflarına başvuruları da artış göstermiştir. Bu sebeple, pek çok kurs şimdilerde çıkan MEB yasası ile beraber otomatik araçlarla eğitimler vermektedir.

 

 Kursumuzda da dilerseniz manuel dilerseniz de otomatik araçlar için ehliyet kurslarını seçebilirsiniz. Eğer, otomatik araçlar için ehliyet alımını tercih etmişseniz mutlaka bu durumu kurs hocaları ile görüşmeniz gerekir. Çünkü, otomatik vitesli ehliyetler için otomatik vitesli araçlarda direksiyon eğitimi verilmektedir.

 

 Otomatik vitesli araçlardan ehliyet almış kursiyerlerimiz hangi sınıfa ait ehliyet almışsa yalnızca o sınıf araçları kullanabilir. Yani B sınıfı ehliyet varsa otomatik araçlarda B sınıfı araçları kullanmanız gerekir. Kursumuzda B, A1 ve A2 sınıfları için otomatik araçlarla eğitimler verilmektedir. Bu sınıflara ait ehliyet almak isterseniz doğrudan kursumuz ile iletişime geçerek, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik Vites Ehliyet

Otomatik Vites Ehliyet

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?