Ehliyet Fiyatları 2022
30 Eylül 2021

2022 Ehliyet Fiyatları

2022 ehliyet fiyatları ehliyet almak isteyen kişiler tarafından sürekli olarak sorgulanmaktadır. Ehliyet fiyatlarının yıldan yıla değişkenlik göstermesi ile birlikte 2022 yılı için de fiyat bilgisi merak edilmekte. 2022 yılında ihtiyacınız olan ehliyeti almak için sürücü kursumuza başvurabilir uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Ehliyet alma süreci genellikle yaklaşık 2 ile 3 ay arasında tamamlanmaktadır. Kursiyerlerin eğitimler sonrası girdikleri sınavlarda başarılı olamaması halinde süreç uzayabilmektedir. Ehliyet alma sürecinde merak edilen konulardan bir diğeri de ehliyet alma fiyatları.

2022 Ehliyet Fiyatları Ne Kadar?

2022 ehliyet fiyatları genel olarak önceki yıla oranla ufak bir artış ile kişilerin karşısına çıkmaktadır. Şehir bazında dahi ehliyet fiyatlarının değişkenlik gösterebilmesinin ana nedeni ehliyet almak üzere eğitim veren sürücü kurslarının farklılaşıyor olmasıdır.

2022 yılı için ehliyet fiyatları net olarak açıklanmamıştır. Henüz ehliyet fiyatları hakkında kesin bir açıklama yapılmamış olması emniyet kaynaklı bir durumdur. Ehliyet ücretleri 2022 yılı için beklenen fiyatlar 2021 yılına yakın fiyatlar olarak tahmin ediliyor. 2021 yılı ehliyet fiyatları ise aşağıdaki gibidir;

  • A1 sınıfı; 530 TL,
  • A2 Sınıfı; 530 TL,
  • A sınıfı; 530 TL,
  • B sınıfı; 1800 TL,
  • F sınıfı; 530 TL.

Ehliyet Almak İçin Taşınması Gereken Nitelikler Nelerdir?

Ehliyet almak için taşınması gereken nitelikler ehliyet türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ehliyet fiyatları üzerinde belirgin rol oynayan benzer nedenlerden biri de ehliyet türüdür. Ehliyet alınmasının nedenine, hangi tür araçların kullanıldığına bağlı olarak her yıl ehliyet fiyatları ehliyet türlerine göre farklılaşmaktadır.

Ehliyet alma sürecinde kişinin gerekli adli sicil kaydı niteliklerini taşıması, yaş sınırının altında kalmaması ve sağlık durumunun uygun olması şartları aranmaktadır. Şartların taşınmaması halinde ehliyet alma süreci tamamlanamamaktadır.

Ehliyet Alırken Nereye Ödeme Yapmalıyım?

Ehliyet alırken ödeme yapılması gereken iki temel kanal vardır. Ödeme sürecinde ehliyet almak üzere başvurduğunuz sürücü kursunuza kurs ücreti ödemeniz gerekir. Kurs ücretinin yanı sıra sınav ücreti ve ehliyet alma ücreti de tahsil edilmektedir. Ancak bu iki ücret de doğrudan devlet kanalları aracılığı ile tahsil edilmektedir.

2022 Ehliyet Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

2022 ehliyet ücretleri üzerinde sivil kurum ve kuruluşların etkisi bulunmamaktadır. Genel olarak ehliyet alma sürecinde ortaya çıkan giderler de göz önünde bulundurularak ücret bilgisi devlet tarafından belirlenerek paylaşılmaktadır.

Ehliyet Almak İçin Emniyet Genel Müdürlüğüne Ödenmesi Gereken Miktar Ne Kadar? 

Ehliyet almak için devlet kurumlarına ödemeniz gereken miktarlar yıldan yıla değişkenlik göstermektedir. Ehliyet alma sürecinde doğrudan doğruya kursunuz kapsamında sizinle ilgilenen danışmanınız eşliğinde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ehliyet alma süreci ödeme işlemlerini de kapsamaktadır. Doğru bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirdiğinizden emin olmaya özen göstermelisiniz. Devlet kanallarına yapmanız gereken ödemeler için doğrudan ehliyet kursunuzdan güncel bilgiyi edinebilirsiniz.

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?