B Tipi Ehliyet
18 Nisan 2022

B Tipi Ehliyet

B sınıfı sürücü belgesi olarak da bilinir. Otomobil ve kamyonet kullanmak isteyen sürücü adaylarının almak üzere başvurdukları sınıftır. Bu ehliyete sahip olan sürücüler F, B1 ve M sınıfına ait araçları da sürme yetkisine sahip olmaktadır.

Ehliyet alırken hangi tip araç sürmek istediğinize dikkat ederek sınava girmelisiniz. Motosiklet, otomobil ve iş araçları gibi farklı araç türleri için trafiğe çıkmayı mümkün kılan ehliyet sınıfları da çeşitlenmektedir.

B Tipi Ehliyet Nasıl Alınır?

Yapılması gereken ilk işlem başvuru yapmaktır. Ehliyet almak için mutlaka bir kurstan faydalanmanız gerekir. Ehliyet kursları eşliğinde gerçekleştirilen eğitimler B sınıfı sürücü belgesi almak üzere sınava girmeniz mümkün olabilir.

B tipi ehliyet almak için gerekli başvuru işlemleri tercih ettiğiniz kursu ile iş birliğinde tamamlanmalıdır. Ardından ehliyet için gerekli kurslar alınmalı ve sınavlar başarı ile geçilmelidir. Sınavlarını başarı ile geçen kursiyer sonrasında gerekli harçları yatırarak ehliyetini almaya hak kazanır.

B Tipi Ehliyet

Ehliyet Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Başvuru yapılırken bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler;

  • 18 yaşını doldurmuş olma şartı,
  • Sürücü olabilir niteliğindeki sağlık belgesi,
  • Öğrenim belgesi ya da mezun olunan okula dair diploma belgesi,
  • Sabıka kaydını içeren adli sicil belgesi,
  • Son 6 ay içinde çekilmiş olması şartı aranan 2 adet biyometrik fotoğraf.

B tipi  Ehliyet Sınav Soruları Zor Mu?

Ehliyet sınav soruları sanıldığı kadar zor değildir. Kursiyerin kurs boyunca verilen eğitimleri alarak ehliyet yazılı sınavına girmesi halinde sınavdan fazla zorlanmadan geçebildiği bilinmektedir.

 Ehliyet Nereden Alınır?

Eehliyet için doğrudan Lale Sürücü Kursumuzu tercih edebilirsiniz. Alanında uzman eğitmenlerimiz ve bütçe dostu hizmet fiyatlarımız ile kursiyerlerimizin başarısı her zaman önceliğimizdir.

Ehliyet almak için hızlı bir şekilde sürücü kurslarımıza başvurarak eğitim dönemlerini öğrenebilir, aylar içerisinde kendi ehliyetinize sahip olabilirsiniz.

SİMÜLATOR EĞİTİMİ

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar. Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre trafiğe çıkmak için özel direksiyon dersi alanların yaklaşık %50 si başarısız olup, trafiğe çıkmaktan vazgeçmektedir. Sebebi ise doğru seçim yapamamış olmasından dolayı inancını kaybedip vazgeçiyor. Bu sebepten dolayı alacağınız eğitimi alacağınız kurum çok önemlidir. Kurumumuzda, eğitimlerimiz bay veya bayan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. Size özel hazırlamış olduğumuz paket programlarımızdan alarak,direksiyon dersi ücretini hem uygun fiyata alır hemde trafiğe çıkma garantisi alabilirsiniz. Kendinizi özel hissetmek,kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız sizleri kursumuza kalitenin tek adresine bekliyoruz.Kursumuzda size uygun olan saatlerde ve size uygun ücretlerle hemen eğitime başlayabilir kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres: Cumhuriyet Mah. İnönü Cad. No:107 Küçükçekmece/İstanbul
Tüm şubelerimize 0212 601 00 55 numaradan ulaşabilirsiniz.
Elektronik posta ile ulaşmak isterseniz info@lalesurucukurslari.com adresine email atabilirsiniz.

BİZ SİZİ ARAYALIM ?